Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Bizler Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Uzmanlarıyız

İhtiyacınız olan dijital pazarlama ve dijital reklamcılık çözümlerini sunuyoruz

Sosyalink Digital Agency, Facebook’ta şirket ve marka hedefleriniz doğrultusunda doğru hedef kitlenize ulaşmanız için en etkili reklamları ve kampanyaları geliştirir ve uygular.

Reklamınızın asıl amacına karar vererek başlarız. Reklamınızın amacını tespit etmeniz, istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak reklamlar oluşturmamıza yardımcı olur. Unun için, “Belirli bir ürünü daha mı fazla satmak istiyorsunuz? Mağazanıza gelen kişi sayısını mı artırmak istiyorsunuz? İnternet sitesinden görüntüleme sayısını mı yükseltmek istiyorsunuz? Güvenilirliğinizi mi artırmak istiyorsunuz?” gibi sorular sorar, planlar yaparız.

Reklamınızı tasarlamadan önce hedef kitlenizin kim olduğuna karar verir, seçeceğimiz görsel ve metni yazma tarzımızı buna göre belirleriz. “Kaç yaşındalar? 18-25? 25-54? Nerede yaşıyorlar? Herhangi bir yerde? Bursa’da İstanbul’da, İzmir’de? Ne tür şeylerle ilgileniyorlar? Yemek? Spor?” gibi birçok kriteri analiz ederek reklam planlamasını gerçekleştiririz.

Facebook Reklam Modelleri Neler?

Sosyalink Digital Agency, hedefleriniz doğrultusunda Facebook’ta en doğru hedef kitleye, en doğru zamanda ve en doğru maliyetle ulaşabilmeniz için Facebook reklamlarını optimize eder. Bu doğrultuda aşağıdaki Facebook reklam türlerinden en doğru “modeli” kampanya hedefleriniz çerçevesinde belirler.

İnsanları İnternet Sitenize Çekme (Clicks to Website)

Bu reklam modelinin amacı Facebook üzerinden kullanıcıları web sitenize yönlendirmektir. İnternet sitesinin ziyaretçi sayısını  arttırmak isteyen firmalar tarafından tercih edilmelidir. Genellikle e- ticaret siteleri tarafından web satışlarını arttırmak amacıyla bu reklam modeli kullanılmaktadır. Yine e-ticaret siteleri tarafından çoğunlukla talep gören Dönen Format’da reklamını kullanarak birden çok görsel ekleyerek kullanabilirsiniz.

İnternet  Sitenizdeki Dönüşümleri Artırma (Website Conversions)

Reklam verme amacınız kullanıcıların haber bülteninize abone olmasını sağlamak, satış veya üyelik gibi işlemleri gerçekleştirmelerini sağlamak ise bu reklam modelini tercih edebilirsiniz. Belirtilen amaçlar için bu reklam modelini kullanmak web sitenizde gerçekleştirilen işlemlerin performansının artmasını sağlar.

Gönderilerinizi Öne Çıkarma (Pege Post Engagement)

Bu reklam modelinin kullanımında başlıca tercih sebepleri Facebook sayfalarında paylaşılan gönderilere beğeni,payşım ve yorum kazandırmaktır. Gönderileri öne çıkarma reklamlarını isterseniz sayfanızı beğenen kişilere, sayfanızı beğenen kişiler ve arkadaşlarına gösterebilir ya da hedef kitle seçimi ile sayfanızla etkileşimi olmayan kişilere de gösterebilirsiniz. Bu reklam modelini kullanırsanız daha fazla kişiye erişeceğinizden dolayı daha fazla etkileşim almanız olasıdır. Instagram reklamlarının da devreye girmesi ve Facebook üzerinden verilmesi ile beraber artık gönderileri Facebook üzerinden Instagram’da da öne çıkarabilirsiniz.

Sayfanızın Tanıtımını Yapma (Page Likes)

Facebook Reklam Modelleri arasında belki de kullanıcılara bile en tanıdık gelen reklam modeli sayfanın tanıtımını yapma diğer bir deyişle sayfa beğenisi reklamları anlaşılacağı üzeri Facebook sayfasını beğenen (takip eden) kişileri artırmaya yöneliktir. Daha çok yeni kurulan sayfalar tarafından tercih edilse de yeni kullanıcıları sayfasına çekmek isteyen firmalar tarafından da kullanılmaktadır.

Uygulamanızın Yüklenmesini Sağlama (App Installs)

Reklam verme amacınız bir mobil uygulamanızın yüklenmesini, indirilmesini sağlamaksa Facebook reklam modelleri arasında sizin için en uygun reklam türüdür. Pek çok bilindik marka tarafından geliştirilen uygulamalarını duyurmak ve kullanımını arttırmak amacı ile kullanılmaktır.

Uygulamanızdaki Etkileşimi Artırma(App Engagement)

Reklam verme hedefiniz uygulamanızın daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlamak ise sizin için doğru reklam hedefidir.

İşletmenizin Yakınındaki Kişilere Erişme (Local Awareness)

Bu reklam modeli daha çok fiziki olarak hizmet veren, gerçek manada bir yerleşimi bulunan işletmeler tarafından tercih edilmelidir. Örnek olarak butik bir giyim mağazanız var ve bölgesel olarak hizmet veriyorsunuz o halde bu reklam modeli çok işinize yarayacaktır. İşletmenize yakın kişilere ulaşarak mağazanızı ziyaret etmelerini sağlayabilirken aynı zamanda bölgesel bir bilinirlik de oluşturabilirsiniz.

Etkinliğinize Katılımı Artırma (Event Responses)

Bu reklam modelinde ise düzenlediğiniz bir etkinliğiniz var ve katılımını arttırmak istiyorsanız kullanabilirsiniz. Etkinliğiniz daha fazla kişiye ulaşacaktır. Bu reklam modeli sayesinde ulaşılan kişilerin verdiği yanıtları görerek etkinliğinize ne kadar kişinin katılacağı hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnsanların Teklifinizi Almasını Sağlama (Offer Claims)

Bu reklam modelinde eğer ürün ve hizmetlerinizle ilgili bir kampanya, uyguladığınız bir indirim oranı veya benzeri bir durum mevcutsa kullanılması uygun olan reklam türüdür. Kullanıcıların ürün ve hizmetlerinizle ilgili kampanya ve indirimlerden işletmeniz veya şubelerinde yararlanabilmelerini sağlar. Teklifi alan kişilerin mail adreslerine teklif koşulları ve kullanımı hakkında bir mail gönderilir. Teklifinizi kaç kişinin aldığını görebilirsiniz fakat Facebook teklifi alan kişilerin bilgilerini işletmeniz ile paylaşmaz.

Video Görüntülemeleri Elde Etme (Video Views)

Facebook Reklam Modelleri içerisinde kullanıcıların en fazla dikkatini çeken reklamlardan biri de video reklamları olarak karşımıza çıkıyor. Eğer firmanız adına ürün ve hizmetleriniz ile alakalı bir vidonuz mevcutsa Facebook üzerinden bu reklam modelini kullanarak hedef kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz.

Sosyalink Digital Agency, uzman ekibinden yararlanarak siz de hedef kitlenize “Facebook Reklamları” ile etkin biçimde ulaşabilirsiniz.