Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları

Bizler Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Uzmanlarıyız

İhtiyacınız olan dijital pazarlama ve dijital reklamcılık çözümlerini sunuyoruz

Adwords Nedir?

Bir Google markası olan Adwords, bugün dijital pazarlamanın da en önemli araçlarından birisidir. İnternet üzerinde anahtar kelime bazlı arama teknolojinin en önemli adreslerinden birisi olan Google, Adwords markasıyla şirket ve markalara hedef kitlelerine ulaşmak için benzersiz bir platform sunmaktadır. Her gün dünya genelinde milyonlarca insan Google aracılığıyla aramalar gerçekleştirmekte ve hedefledikleri bilgi, ürün ve hizmetlere bu sayede ulaşmaktadırlar.

Türkiye’de arama motorlarının kullanım oranları incelendiğinde pazarın yüzde 80’inini Google, yüzde 17’sini Yandex, yüzde 2’sini Bing ve yaklaşık yüzde 1’ini de Yahoo domine etmektedir.

Pazarın önemli bir kısmını domine eden Google, Adwords aracılığıyla doğru kampanya ve reklam hedeflemeleriyle şirket ve markalara doğru hedef kitleye ulaşmaları için güçlü bir araç sunmaktadır.

Hedef Kitlenize Ulaşın

Adwords aracılığıyla web sitenize yeni ziyaretçiler çekebilir, ürün ve hizmetlerinize ilişkin internet satışlarınızı artırabilir ya da mevcut müşterilerinizin ilgi düzeyini yükseltebilirsiniz.

Doğru reklam hedeflemeleriyle Google’daki kullanıcılar, sunduğunuz ürün ve hizmetleri tam aradıkları anda işletmenizi bulabilir.

Arama ağının global gücünden yararlanarak reklamlarınızı belirli ülkelerdeki, bölgelerdeki veya şehirlerdeki ya da işletmenizden veya mağazanızdan belirlenmiş bir uzaklıkta bulunan müşterilere hedefleyebilirsiniz.

Adwords Nasıl Çalışır?

Adwords’ün çalışma prensibi çok yalındır. Yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıklayıp web sitenizi ziyaret ettiğinde veya sizi aradığında ödeme yaparsınız. Diğer bir deyişle, reklamınız işe yaradığında para ödersiniz. Önemli olan doğru anahtar kile seçimleri ile doğru hedef kitleyle, doğru bir reklam ve kampanyayı buluşturmaktır.

Bir satıcıysanız, çevrimiçi ve yerel envanterinizi tanıtmak, web sitenize veya yerel mağazanıza gelen trafiği artırmak ve daha nitelikli potansiyel müşteriler bulmak için Alışveriş kampanyalarını kullanabilirsiniz.

Her İşletme/Marka Adwords Kullanabilir Mi?

Bir ürün ve hizmet geliştiren tüm işletme, marka, kurum ve kişiler Google Adwords hesabı oluşturarak, reklam ve kampanyalar oluşturabilir. Adwords hesabı açmak ücretsizdir.

Bütçe Sınırlaması Var Mı?

Google Adwords’te reklam ve kampanya oluşturmak için herhangi bir bütçe kısıtlaması bulunmamaktadır. Bütçe sınırları, doğrudan sizin şirket/marka hedeflerinize bağlı ürün ve hizmet planlamanızla bağlantılıdır. Yani, siz ürün ve hizmetlerinizi hangi kitleye, ne kadar sık ulaştıracağınızla ilgilidir. Daha geniş bir kitleye, istikrarlı biçimde ulaşmak istemeniz durumunda daha büyük bir bütçe planlaması yapmanız gerekir.

Adwords Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Kullanıcılar reklamınızın anahtar kelimeleriyle alakalı terimleri aradıklarında Arama Ağı kampanyasındaki reklamlar Google arama sonuçları ve diğer Google sitelerinin yanında görünür. Metin tabanlı reklamlardır.

Google Görüntülü Reklam Ağı dijital dünyadaki müşterilerle banner(görsel) reklam biçimleri üzerinden iletişim kurmanızı sağlar. Bu ağ, iki milyonu aşkın web sitesini kapsar ve İnternet’teki kullanıcıların yüzde 90’ına ulaşır.

Youtube’da belirlenen alanlarda reklamlarınızın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Youtube reklam biçimleri, “Görüntülü Reklamlar; Yer Paylaşımlı Reklamlar; Atlanabilir Video Reklamlar;  Atlanamayan Video Reklamlar ve Uzun Atlanamayan Video Reklamlar; Bumper Reklamlar; Sponsorlu Kartlar” şeklindedir.

Yeniden pazarlama, web sitenizi ziyaret etmiş veya mobil uygulamanızı kullanmış olan kullanıcılara reklam göstermenizi sağlar. Örneğin, yeniden pazarlama web sitenizden hiçbir şey satın almadan ayrılan kullanıcılara farklı cihazlarında alakalı reklamlar göstererek bu kullanıcılarla tekrar bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Bu reklamlar, uygulamanızın Google Play ya da Apple App store’daki uygulama girişine bağlantı oluşturur ve Google Arama Ağı ile Görüntülü Reklam Ağı’nda ve YouTube’da yayınlanabilir.

Gmail reklamları, kullanıcıların gelen kutusunun en üstünde gösterilen etkileşimli reklamlardır. Kullanıcı, daraltılmış bir Gmail reklamını tıkladığında reklam e-postada olduğu gibi genişler. E-posta boyutunda genişlemiş olan reklamda resim, video veya yerleşik form bulunabilir. Google’ın ulaştığı tüm ülkelerde kullanılabilen Gmail reklamları, insanlarla daha kişisel bir buluşma yoludur.

Bir satıcıysanız, çevrimiçi ve yerel envanterinizi tanıtmak, web sitenize veya yerel mağazanıza gelen trafiği artırmak ve daha nitelikli potansiyel müşteriler bulmak için Alışveriş kampanyalarını kullanabilirsiniz.

Neden Bir Dijital Ajans İle Çalışmalıyım?

Google Adwords’te hesap açmak ücretsiz olsa da son derece ayrıntılı olan Adwords’ü etkin kullanmak için uzmanlığınız olması gerekir. Adwords uzmanı değilseniz bu konuda geniş bir zaman ayırarak uzmanlık eğitimleri almanız gerekir. Ayrıca karmaşık olan bu uzmanlık eğitimine yönelik ilgi ve yatkınlığınızın olması da bir başka ayrıntıdır. Bu noktada Adwords uzmanlığı olan bir dijital ajans ile çalışmak sizin için en iyi yöntem olacaktır.

Neden Sosyalink Digital Agency İle Çalışmalıyım?

Google Adwords uzmanlığımızdan sonuna kadar yararlanırsınız. Google Partners ortağı ile çalışma fırsatı bulursunuz. İhtiyacınız olan tüm Adwords reklam planlamalarını, reklam kampanyalarını şirket ve marka hedefleriniz çerçevesinde planlar ve yönetiriz. Sizinle açık ve şeffaf bir iletişim ve işbirliği süreci yönetiriz. Şirketinizle bir kere ve kısa süreli değil, uzun süreli çalışmayı hedefler ve tüm ticari ilişkilerimizi şeffaf biçimde yönetir, sizi asla yanıltmayız. Tüm operasyonlar sürecinde müşterimizin işlerinin büyümesini hedefler, pazarlama kapasitesinin ve satışlarının artmasına odaklanırız.

Sosyalink Digital Agency, uzman ekibinden yararlanarak siz de hedef kitlenize “Google Adwords Reklamları” ile etkin biçimde ulaşabilirsiniz.

Adwords