Influencer Marketing

Influencer Marketing

Bizler Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Uzmanlarıyız

İhtiyacınız olan dijital pazarlama ve dijital reklamcılık çözümlerini sunuyoruz

Influencer Marketing Nedir?

Influencer Marketing, Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Periscope gibi sosyal medya platformlarında yüksek takipçi sayılarına sahip kişilerin içerik yoluyla bir ürün ya da marka hakkında deneyimlerini takipçilerine aktarmasıdır.

Şirketler ve markalar için son birkaç yılda yükselen en etkin pazarlama araçlarından birisi haline gelen Influencer Marketing, aynı zamanda Celebrity’lerin(ünlüler) de sürece dahil olmasıyla farklı bir derinlik kazandı.

Facebook ve Instagram’ın “Markalı İçerik” uygulamasıyla yeni bir boyut kazanan Inflceuncer Marketing, işletmelerin doğru bir strateji izlemeleri halinde hedef kitlelerine çok etkin biçimde ulaşmalarını sağlıyor.

Neden Influencer Marketing Yapmalı?

Milyonlarca bilginin aktığı dijital ağda kullanıcılar artık gerçek deneyimleri önemsiyor. Onbinlerce ve yüzbinlerce takipçilerin etrafında toplandığı “Influencer”lar ve “Celebrity”ler bu markalara deniy paylaşımı fırsatı sunarak pazarlamada yepyeni bir kanal oluşturuyor.

Markalar ayrıca Influencer Marketing ile satın alma niyeti olmayan kullanıcıları da etkileyebiliyor, toplulukları ürün ve hizmetleri hakkında konuşmaya yöneltebiliyor. Dolayısıyla başarılı bir Influencer Marketing çalışması, çok büyük maliyetli bir PR kampanyasından daha etkili olabiliyor.

Kuşkusuz bu sürecin hassasiyetle yönetilmesi gerekiyor.

Güçlü ve etkin bir “Influencer” ağına sahip olan Sosyalink Digital Agency, işletmeler ve markalar için doğru stratejiler, doğru içerikler, doğru zamanlar belirleyerek süreçlerini etkin biçimde yönetir.

Sosyalink Digital Agency, uzman ekibinden yararlanarak siz de hedef kitlenize “Influencer Marketing” ile etkin biçimde ulaşabilirsiniz.