Linkedin Reklamları

Linkedin Reklamları

Bizler Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Uzmanlarıyız

İhtiyacınız olan dijital pazarlama ve dijital reklamcılık çözümlerini sunuyoruz

İş dünyasının ve profesyonellerin en önemli buluşma platformu olan Linkedin, özellikle B2B şirketleri için benzersiz bir iletişim ve işbirliği ağı olma özelliği taşıyor. Eğer sizin işletmenizde bir başka işletme için ürün ve hizmet üretiyorsa, hedef kitlenize ulaşmak için Linkedin önemli bir fırsat sunacaktır.

Linkedin reklamları ile hedef kitlenizi unvan, kariyer geçmişi ve lokasyon kriterleri ile hedefleyebilir, diğer mecralar üzerinde bulunmayan bir olanağa sahip olabilirsiniz.

Reklamlarınız Linkedin’de “Anasayfa, Profil sayfası, Grup sayfaları, Gelen Kutusu, Arama Sonuç Sayfası” gibi alanlarda gösterilir.

Reklamlarınız hedef kitlenize uygun Linkedin üyelerine gösterilir. Bir ilanın hedefini belirlemek, reklamınızı görüntülemeye uygun üyelerin kapsamını daraltmak anlamına gelir. Hedefleme seçenekleriniz şunları kapsar: “İş ünvanı, Sektör, Ülke, Yaş, Cinsiyet, Kıdem.”

Linkedin Reklam Modelleri Neler?

Text Ads (Metin Reklamlar): Ulaşmak istediğiniz profesyonel kitleyi belirleyebildiğiniz bu reklam türünde bütçenizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Sponsored Content (Sponsorlu Reklamlar): Sponsorlu reklamlar ile şirket sayfanızda var olan içeriği ön plana çıkararak ya da sıfırdan içerik oluşturarak reklam oluşturabiliyorsunuz. Kapsamlı hedefleme seçenekleri ile doğru hedef kitleye ulaşmak; masaüstü, tablet ve mobilde görünür olmak için bu reklam modelinden faydalanabilirsiniz.

Display Ads (Display Reklamlar): Linkedin Display Reklamlarda yerleştireceğiniz banner alanların konumlarını ve farklı alternatifli boyutlarını siz belirleyebiliyorsunuz. Banner reklamlar özellikle sitenize trafik çekmek istediğinizde daha da verimli olacaktır.

Sponsored InMail (Sponsorlu Linkedin Mailleri): Sponsorlu InMail reklam verenlere 400 milyonun üzerinde Linkedin kullanıcısına e-mail ile ulaşmak için fırsat veriyor. Yine diğer reklam modellerinde olduğu gibi burada da hedefleme yapabiliyorsunuz.

Follow Company Ads (Şirket Takip Reklamları): Şirketlerin Linkedin takipçi sayısını artırması için en iyi reklam modellerinden biridir, bu reklam modelinde, şirketler hedef kitlelerini teşvik etmek amacıyla şirketle eşleşmiş şekilde profilinizi gösterir ve şirket ile bu şekilde bağlantı kurmanız amaçlanır.

Linkedin Reklamlarıyla Ne Tür Avantaj Elde Edersiniz?

  • Sektörünüz başta olmak üzere iş dünyasında yer alan tüm firmalar tarafından görülebilir olursunuz.
  • İşletmeniz ya da markanız ile ilgili yaptığınız işlere ait resim, doküman ve link gibi ekleyeceğiniz ek bilgiler ile deneyimlerinizi profesyoneller ile paylaşabilirsiniz.
  • Linkedin reklamları sayesinde hedef kitlenizi oluşturan profesyonelleri web sitenize çekebilirsiniz.
  • Tüm pazarlama kampanyalarınızı ve projelerinizi Linkedin reklamları ile istediğiniz hedef kitleye kolayca ulaştırabilirsiniz.
  • Doğrudan satış hedefli pazarlama kampanyaları düzenleyebilirsiniz.
  • Linkedin reklamları ile tanınırlığınızı arttırabilir ve kuramsal imajınızı güçlendirebilirsiniz.

Sosyalink Digital Agency, uzman ekibinden yararlanarak siz de hedef kitlenize “Linkedin Reklamları” ile etkin biçimde ulaşabilirsiniz.