Native Advertising

Native Advertising

Bizler Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Uzmanlarıyız

İhtiyacınız olan dijital pazarlama ve dijital reklamcılık çözümlerini sunuyoruz

Native Advertising Nedir?

Doğal reklamcılık, marka ve şirketlerin eğlenceli ve eğitici içerikleri, doğal bir kurgulama yöntemi ile kullanıcılara sunarak ürün ve hizmetlerin tanıtılması yöntemidir. Doğal reklamcılıkta marka mesajı kullanıcıların ilgili mecra üzerinde ilgilendiği içeriklere doğallığını bozmayacak şekilde entegre edilir. Doğal reklamlar hedef kitleyle etkileşim kurmayı ve kullanıcıların marka ile doğal bir yol ile karşılaşmasını sağlar.

Doğal reklamcılık nasıl yapılır?

Doğal reklamcılığın uygulanışında en temel faktör şirket ve marka tarafından oluşturulan ürün ve hizmet tanıtımlarına yönelik içeriklerin reklam havasından uzak olması ve kullanıcıyı bilgilendirici, değer katıcı bilgiler içermesidir. Marka ve şirket tarafından oluşturulan bu içeriklerin ise hedef kitlenin ziyaret ettiği sitelerin ara yüzü ve mevcut fonksiyonlarına dahil edilerek reklamın doğal bir içerik olarak algılanmasını sağlanır. Oluşturulacak içeriklerin tam anlamıyla site diline, yayın yapılan konularla benzer oluşuna dayanarak, doğal gözükmesi sağlanır.

Doğal reklamcılık nerelerde kullanılır?

Doğal reklamcılık, ilgili site belirli kalitede olmak koşuluyla temelde internet erişiminin olduğu her web sitesinde kullanılabilir. Native Advertising pazarlama modelinde de tıpkı diğer yöntemlerde olduğu gibi ürün ve hizmet içeriğinin türüne göre tercih edilebilecek farklı alan ve içerikler var. Doğal reklamcılığın uygulama alanları içerisinde en çok tercih edilen yöntemler ise makale, video, test, oyunlar, sosyal medya paylaşımları ve infografiklerdir.

Doğal Reklamcılığın Yararları Nelerdir?

Native Advertising dijital pazarlama yöntemi markaların hedef kitlelerine ulaşmaları konusunda farklı ve yaratıcı bir yöntem sunar. Doğal reklamcılık kullanıcılar ile daha yakın ilişkiler kurulabilmesini kolaylaştırır. Bu yöntem aracılığıyla markanın vermek istediği mesaj tamamen ilgili ve çevresi ile paylaşımda bulunan kullanıcı grubuna hitap eder. Bu sayede tıklanma oranları artar. Doğal reklamcılık yönteminde kullanıcılar kendi istekleri ile içeriğe tıklar ya da izler. Doğal reklamların, geleneksel reklam yöntemlerinde olduğu gibi reklam engelleyici programlara takılma ihtimali yoktur. Doğal reklamların en büyük avantajlarından biri de ölçümlenebilir olmasıdır.

Sosyalink Digital Agency, uzman ekibinden yararlanarak siz de hedef kitlenize “Native Advertising/Doğal Reklamlar” ile etkin biçimde ulaşabilirsiniz.