Youtube Reklamları

Youtube Reklamları

Bizler Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Uzmanlarıyız

İhtiyacınız olan dijital pazarlama ve dijital reklamcılık çözümlerini sunuyoruz

YouTube’a yüklenen her video bir reklam olabilir. Videodan önce gösterilen reklamlar YouTube’daki diğer videolardan önce yayınlanır. Diğer video reklamlar, oynatılan videoların yanında ve arama sonuçlarında gösterilir.

Youtube Reklam Türleri Nelerdir?

TrueView | Masthead:

Anasayfa’da en üst kısmında yayınlanan reklamlardır. Rich Media Kullanılabilir. Günlük olarak hedeflenebiliyor. Ülkeye göre hedefleme yapılıyor.

TrueView | Videodan Önce:

Atlanabilir video reklamlardır. Eğer 5 saniye içerisinde reklam atlanırsa, ücret yansımaz. Görüntüleyenlerin tercih ettikleri takdirde reklamları 5 saniye sonra atlamalarına olanak tanır.

Videonun öncesine, içine veya sonrasına eklenir.

TrueView | Yer Paylaşımlı Reklamlar:

Videonuzun %20’den daha küçük bölümünde görünen yer paylaşımlı reklamlar.

TrueView | GDN:

Öne çıkarılan videonun sağında ve video önerileri listesinin yukarısında görünür.

YouTube reklam biçimleri

Görüntülü Reklamlar: Masaüstü bilgisayarda yayınlanır. Öne çıkan videonun sağında ve video önerileri listesinin üstünde gösterilir. Bu reklam, daha büyük oynatıcılarda oynatıcının altında gösterilebilir.

Yer Paylaşımlı Reklamlar: Masaüstü bilgisayarda yayınlanır. Videonun alttaki yüzde 20’lik bölümünde gösterilen şeffaf yer paylaşımlı reklamlar.

Atlanabilir Video Reklamlar: Masaüstü bilgisayar, mobil cihazlar, TV ve oyun konsollarında yayınlanır. Video oynatıcısında oynatılır. Atlanabilir video reklamlar, izleyicilerin reklamı isterlerse 5 saniye sonra atlamasına olanak tanır. Ana videonun öncesi, içi veya sonrasına yerleştirilir.

Atlanamayan Video Reklamlar ve Uzun Atlanamayan Video Reklamlar: Masaüstü ve mobil cihazlarda yayınlanır. Video oynatıcısında oynatılır. Bu reklamlar ana video öncesinde, sırasında ya da sonrasında gösterilebilir. Videonun görüntülenebilmesi için atlanamayan video reklamların izlenmesi gerekir. Atlanamayan uzun video reklamlar en fazla 30 saniye uzunlukta olabilir. Bölgesel standartlara bağlı olarak 15 veya 20 saniye uzunluğundadır.

Bumper Reklamlar: Masaüstü bilgisayar ve mobil cihazlarda yayınlanır. Videonun görüntülenebilmesi için 6 saniyeye kadar süren atlanamayan video reklamların izlenmesi gerekir. Video oynatıcıda oynatılır ve en fazla 6 saniye uzunlukta olabilir.

Sponsorlu Kartlar: Masaüstü bilgisayar ve mobil cihazlarda yayınlanır. Kart boyutları değişiklik gösterir. Sponsorlu kartlarda, videoda öne çıkan ürünler gibi videoyla alakalı olabilecek içerikler gösterilir. Videoyu görüntüleyenler, birkaç saniyelik bir kart bilgisi görür. Kartlara göz atmak için videonun sağ üst köşesindeki simgeyi de tıklayabilirler.

Sosyalink Digital Agency, uzman ekibinden yararlanarak siz de hedef kitlenize “Youtube Reklamları” ile etkin biçimde ulaşabilirsiniz.