Landing Page Sayfası

Landing Page Sayfası

Bizler Dijital Pazarlama ve Reklamcılık Uzmanlarıyız

İhtiyacınız olan dijital pazarlama ve dijital reklamcılık çözümlerini sunuyoruz

‘Landing Page’in Türkçe karşılığı “Varış Sayfası” ya da “İniş Sayfası”dır.  ‘Landing Page’, başta Google Adwords ve Facebook olmak üzere internette bir reklam ya da sosyal medyada herhangi bir link tıklandığında tüketicinin yönlendirildiği sayfaya denir.

‘Landing Page’ler, bir hedef kitleye yönelik belirli bir kampanya ya da hedefe yönelik özel olarak tasarlanmış sayfalardır. ‘Landing Page’lere yönlendirilen tüketicinin mutlaka bir aksiyon içinde olması amaçlanır. Bu aksiyon, form doldurmak, video reklam izlemek, bir açıklama okumak ya da bir ürün satın almak gibi çok çeşitli hedefler içerebilir.

Aksiyonlardaki temel amaç bir geri dönüşüm sağlamaktır. ‘Landing Page’lerdeki en önemli ayrıcalık ise bu geri dönüşümlerin ölçülebilir olmasıdır. Bu sayede yatırımlarınızın, karlılığınıza olan etkisini görebilirsiniz.

Landing Page Özellikleri

  • Doğru tasarıma sahip olmalı. Reklama tıklayan kullanıcı karşılaştığı sayfada bilgiler, fotoğraflar ve diğer tasarım özellikleriyle birlikte ürünün kendisiyle alakalı olmalı. Bu geri dönüşümleri olumlu yönde etkileyecektir.
  • Doğru içeriğe sahip olmalı. Açıklamaların kısa ve sade olmalı. Kullanıcı reklama tıkladığı zaman, reklamını yapmış olduğu ürüne yönleneceğini bilmeli. Doğrudan ürün hakkında bilgilere ulaşacağı hissine kapılmalı.
  • Sayfa hızlı açılmalı ve kolayca ulaşılabilir olmalı.
  • Doğru analiz yapılmalı. Sayfanın geri dönüşüm oranları mutlaka takip edilmeli. Gelen tüketicinin sayfada kaç dakika kaldığı hangi noktada sayfayı terk ettiği dikkatlice incelenmeli ve bu şekilde gereken noktalarda iyileştirmeler yapılmalı.
  • Doğru stratejiye sahip olmalı. Gerek tasarım, gerek verilen mesaj bağlamında, ‘Landing Page’ler mutlaka markanın stratejisine paralel, kurumsal kimliğiyle uyumlu bir görsellikte olmalı.

Sosyalink Digital Agency, uzman ekibinden yararlanarak siz de hedef kitlenize “Landing Page Sayfalar” ile etkin biçimde ulaşabilirsiniz.